Dalším Rytířem českého lékařského stavu se stal MUDr. Hugo ENGELHART z Děčína!

Kaiserštejnský palác na Malostranském náměstíLetošní zima byla jedna z těch vydatnějších, také u nás na děčínsku, ale 18. března 2010 počasí lámalo rekordy a v Praze zářilo slunce a bylo 18 stupňů tepla. V podvečer se v historické budově Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí konalo slavnostní shromáždění, které jako každoročně i letos završilo výběr dalšího z Rytířů českého lékařského stavu, od roku 1996 již osmnáctého.

Studenti  děčínského gymnázia

Pro nás, děčínské, byla tato slavnost zvláště významná. Rytířem lékařského stavu se dnes měl stát náš člen, pan MUDr. Hugo Engelhart. Jak důležitý je to fakt, vyplývá i z toho, že ze 17 dosud pasovaných rytířů bylo 14 z Prahy a jen dva z nich nebyli docenti nebo profesoři. V představenstvu okresníh sdružení jsme již delší dobu vedli diskuze o tom, že se Rytíři neměli stávat pouze věhlasní kliničtí učitelé. Pana doktora Engelharta řada z nás dobře znala a vážila si ho (vždyť pracoval na Děčínsku skoro 60 let!). Ale skutečným impulzem se pro nás stal projekt studentů děčínského Gymnázia, kteří o panu kolegovi Engelhartovi natočili videoreportáž. To nám dodalo odvahy a našeho kolegu jsme do hlasování nominovali. K naší opravdu veliké radosti pan doktor Engelhart zvítězil v hlasování druhého kola, do kterého postoupil, téměř jednohlasně. Symbolické bylo, že studenti, kteří to vše svou reportáží začali, byli také pozváni, aby sledovali pro ně nečekané završení projektu, z něhož si natočili další reportáž.

MUDr. Hugo Engelhart před pasováním

Ve slavnostně osvětlené historické budově barokního Kaiserštejnského paláce na Malostranském náměstí se ještě před pasovacím aktem odehrávalo Shromáždění předsedů okresních sdružení ČLK, takže slavnosti se účastnila i řada kolegů z celé republiky. Po shromáždění v sále jsme za zpěvu latinských písní uvítali kandidáta v doprovodu prezidenta České lékařské komory pana MUDr. Milana Kubka a předsedy čestné rady České lékařské komory pana prof. MUDr. Richarda Škáby. Ten oznámil oficiální výsledky hlasování. Laudatio prezidenta ČLK MUDr. KubkaVe svém projevu pak prezident ČLK MUDr. Kubek promluvil o kandidátovi (o jeho projevu můžete číst podrobněji v březnovém čísle Tempus Medicorum na straně 9), když jeho životní cestu označil za odraz historických událostí v naší republice (životopis MUDr. Engelharta). Uvedl mimo jiné, že i když kandidát nevykonal žádný hrdinský čin ani nedosáhl závratných vědeckých úspěchů, jeho celoživotní práce pro nemocné v pozici vesnického praktického lékaře si zaslouží naši úctu a uznání.

Pasovací meč dopadá na rameno nového RytířePak již prezident ČLK přistoupil k slavnostnímu pasování 18. Rytíře českého lékařského stavu, při němž panu MUDr. Engelhartovi poděkoval za práci, kterou pro své pacienty udělal.

Projev novopečeného RytířePo blahopřání byl pak nový Rytíř vyzván k svému projevu. V něm se MUDr. Engelhart zamýšlel nad současnou krizí rodiny, kterou považuje za základní a nejdůležitější složku národa a také za základ zdraví národa.

Blahopřání od kolegů z DěčínaPo slavnostním přípitku s prezidentem ČLK a předsedou čestné rady následovala blahopřání kolegů a přátel, i některých dříve jmenovaných Rytířů českého lékařského stavu.Blahopřeje Rytíř prof. BlahošS předsedkyní KPV paní MUDr. N.  Kavalírovou

na začátek stránky
 
jméno
heslo
 
 

Vzdělávání

CVD V KOSTCE ANEB ŠEST NEJVĚTŠÍCH OBJEVŮ V OBLASTI ŽILNÍHO ONEMOCNĚNÍ

Termín: 26.03.2019 od 17:30

Pořadatel akce: OS ČLK v Děčíně ve spolupráci se společností Servier s.r.o.

9. SEMINÁŘ GYNEKOLOGŮ ČESKOSASKÉHO ŠVÝCARSKA

Termín: 22.03.2019 od 18:00

Tradiční seminář s různými oblastmi zájmu terénních i nemocničních gynekologů.

Inzeráty a nabídky

27. 1. 2010

Hledá se oftalmolog k občasným zástupům

Hledá se oftalmolog k občasným zástupům v oční ordinaci.

stránka byla vygenerována za: {benchmark} sec